7D

Kodėl žmonės perka internetu?

2010 m. balandžio mėn. 15min.lt pranešė, kad elektroninės prekybos rodikliai internetu vis auga. „SIC Gallup Media“ atliktas tyrimas parodė, , kad žiemą internete pirko daugiau nei 29 proc., arba 289 tūkst. 15–74 metų amžiaus internetu besinaudojančių Lietuvos gyventojų – 5 procentiniais punktais daugiau nei 2009–ųjų žiemą.

Didžiausia dalis (39 proc.) perkančiųjų internete šią žiemą naudojosi elektronine prekyba rečiau nei kartą per 6 mėnesius, penktadalis (22 proc.) – bent kartą ar kelis per pastaruosius 6 mėnesius, beveik 18 proc. – bent kelis kartus per 3 mėnesius. Kasdien internete pirko 0,9 proc. besinaudojančių elektronine prekyba.

Atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad vyrai 2009-ųjų žiemą sudarė 51 proc. pirkėjų internete, moterys – 49 proc. Anot tyrėjų, matyti, jog aktyviausi pirkėjai internete buvo 20–29 metų amžiaus Lietuvos gyventojai, sudarę trečdalį perkančiųjų tinkle, mažiausią dalį sudarė 50–74 metų amžiaus pirkėjai.

Tyrimas rodo, kad 2010–ųjų žiemą, palyginti su žiema pernai, internete pirkusių kaimo vietovių gyventojų dalis nuo 11 proc. iki 17 procentų.

Šių metų žiemą bent kartą per 6 mėnesius internetu naudojosi 58 proc. 15–74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų – 7 proc. punktais daugiau nei 2009 metų žiemą.

Elektroninių pirkėjų skaičius auga, prognozuojama, jog 2012 metais internete pirks 30% Lietuvos interneto vartotojų. Sparčiai populiarėjantis pirkimo būdas dažnai pasirenkamas taupant išlaidas. Nereikia važiuoti į prekybos centrą, leisti pinigus kurui ar viešajam transportui. Yra galimybė užsisakyti patinkančių parduotuvių naujienlaiškius, todėl nepraleisite akcijų, išpardavimų. Galbūt net gausite dovanų kaip lojalus pirkėjas.

Daugiau laisvalaikio! Vaikščiojimas po parduotuves atima ne tik daug jėgų, bet ir laiko. Elektroninėje parduotuvėje viskas greičiau ir paprasčiau – žinai, ko konkrečiai nori, pasižiūri ar yra tau patinkanti prekė ir perki, arba ne. Čia nereikia suktis tarp lentynų, ieškoti galbūt kur nors dar viena užsilikusi. Kaip sakant "vienu pelės spustelėjimu" man reikalingas daiktas jau guli krepšelyje. Kitas spustelėjimas ir už jį jau sumokėta, po kelių dienų pirkinys guli lentynoje ar stovi numatytoje vietoje. Paprasta, greita, patogu… 

Palikti komentarą

Vardas (Privaloma)

El.paštas (Privaloma - nebus rodomas)

Tinklalapis

Tekstas (Privaloma)